Олександр Радіонов

Президент асоціації «Мезотерапія України», головний лікар клініки «МедЕкс», член «Французької асоціації естетичної медицини і мезотерапії» (АММЕ), член-кореспондент «Міжнародної академії біоенергетичних технологій» (МАБЕТ).

 

Після ваших численних проханнь я прийняв рішення створити навчальні курси для медиків, де ви зможете навчитися м’якій мануальній терапії, яка стала вінцем моєї багаторічної практики.

30-річний досвід роботи дав мені зрозуміти, що єдино правильним рішенням, що допомагає пацієнтові ефективно впоратися з його проблемою, є комплексний вплив на увесь організм. Разом з традиційними методами лікуваннями я активно використовував у своїй практиці допомогу реабілітологів, майстрів масажу, фахівців з лікувальної фізкультури та кінезіотерапевтів. Але робота подібних фахівців не лише не приносила очікуваного результату, але й часто шкодила пацієнтам. Багато людей постраждали від рук невмілих костоправів.

Реабілітація, мануальна терапія та костоправство

На жаль, в нашій країні майже повністю відсутня справжня медична реабілітація. Масажистом, реабілітологом й навіть мануальним терапевтом може стати будь-яка людина, що не має навіть початкової медичної освіти!

Колись в Україні з’явився костоправ і народний цілитель Касьян. Величезна кількість пацієнтів йшла до нього, сподіваючись на миттєве одужання й звільнення від болю в спині. В той же час робота цілителя не передбачала жодних обстежень, а до його програми входили тільки жорсткі рухи руками й якісь неакуратні маніпуляції.

Проте він став відомим на увесь СРСР. Багато хто відмічав чудодійність методики Касьяна, але ніхто не рахував потерпілих від його нелюдяних маніпуляцій. На тлі всезростаючої слави костоправства створили навіть спеціальну комісію. Її робота полягала в перевірці ефективності методики Касьяна й доцільності впровадження її в традиційні методи реабілітології.

Ця методика припускала безмедикаментозне лікування. Природно, в період тотального браку лікарських коштів Касьянів метод лікування отримав загальне схвалення. Відтоді народний цілитель став офіційно визнаватися медициною України й усіх пострадянських країн. Як результат – до лікування хребта сталі причетні навіть ті, хто не мав жодного відношення до медицини, просто пройшовши короткострокові курси.  Наслідком такої популяризації стали незліченні жертви невмілих рук так званих мануальних терапевтів, які прийшли за зціленням, а отримали тільки погіршення здоров’я.

Де лікарю можна отримати практичні знання про мануальну терапію

Заробляти гроші швидко й легко хоче кожен, в тому числі й лікарі. У гонитві за простим заробітком навіть досвідчені фахівці іноді потрапляють до учителів без медичної освіти, що вже говорити про повноцінне закінчення медичного університету! Вважалося, що досвід поколінь здатен замінити знання анатомії та фізіологічних особливостей людського організму. Але це не так.

Існує безліч курсів масажу, мануальної терапії й інших мануальних напрямків. Але, на жаль, навчанням займаються люди, що не мають жодного відношення до медицини. Ба більше, усі практичні заняття проводяться на здорових пацієнтах. Хіба може подібний курс допомогти практикуючому лікарю, який щодня стикається з патологічними хворобами, підвищити свій рівень знань!

Але серед тих, хто проходить курси, є люди, що дійсно прагнуть пізнати мануальну терапію й допомагати людьми. Вони ретельно вивчають предмет, розробляючи свою індивідуальну методику. Нею ділитися не хочеться, щоб не створити собі ж конкуренцію. Одні придумують псевдометодику, інші розкривають лише невелику частину секретів.

Свого часу я почав активно залучати до лікування пацієнтів різноманітних реабілітологів, масажистів і мануальних терапевтів, але виникла проблема: ці фахівці, маючи величезний багаж знань, не могли прочитати рентген або проаналізувати МРТ. Більшість методик застосовувалися навмання: якщо допоможе – відмінно, якщо ні – пацієнт йде до нейрохірурга. Як результат, втрачений час і гроші пацієнта, а деякі випадки дійсно потребували нейрохірургічної допомоги.

Щоб допомагати пацієнтам максимально ефективно й безпечно, я самостійно занурився в тему мануальної терапії, охоплюючи при цьому біомеханіку, знання анатомії та фізіології. Кожного разу, зустрічаючи новий випадок, я проводив ретельну діагностику, аналізував кожну ситуацію, проводив аналогії й шукав логічні ланцюжки. Внаслідок багаторічних праць, я знайшов потрібний мені підхід до мануальної терапії, вичленував основні її правила й став успішно застосовувати їх в лікуванні пацієнтів з найрізноманітнішими хворобами.

Моя методика здається надзвичайно простою, але чим вище майстерність, тим простіше воно виглядає з боку. Ціна простої н працюючої техніки – це безсонні ночі, тони прочитаних наукових досліджень і безперервні роки навчання. Мої учні, пройшовши курс мануальної терапії, щиро дивуються, як таке рішення вони не знайшли самі!

Мій підхід базується на декількох основних правилах, знайдених мною в період навчання та експериментів.

Правила професійної мануальної терапії

Перше правило мануальної терапії: «Не зашкодь!». Воно добре відоме кожному лікареві ще із студентських років. Щоб пацієнт був в цілковитій безпеці, треба володіти якнайглибшими знаннями у своїй сфері й працювати тільки з перевіреними методиками.

Друге правило мануальної терапії: «Немає хворих, є пацієнти». Воно ґрунтується на психологічному сприйнятті: як тільки людина почула, що вона хвора, у неї відразу відчувається знесилення, знижується настрій і здатність реалістично оцінювати ситуацію й шукати вихід з ситуації. Така людина вирушає в лікарню за чудо-пігулкою, яку найчастіше й отримує. Деякі лікарі краще дадуть знеболюючий засіб і забудуть про пацієнта, ніж прискіпливо шукатимуть причину болю й ретельно розбиратися в першопричинах хвороби.

Мало хто розуміє, що за допомогою рухів можна полегшити життя людині й вилікувати її на багато років, а не тільки на період дії медикаменту. Ну а той, хто розуміє це, не завжди готовий ділитися інформацією з колегами або ж просто направляє до майстра масажу, професіоналізм якого стоїть під великим знаком питання.

Третє правило мануальної терапії: «Лікувати треба не хворобу, а хворого! (у нашому випадку – пацієнта)». Людина – це цілісна система, тому вплив на конкретний відділ не дасть загальнооздоровчого ефекту. Щоб вилікувати людину, треба впливати на увесь організм, включаючи опорно-руховий апарат і, найголовніше, психоемоційний чинник.

Четверте правило мануальної терапії: «Усьому периферичному передує центральне». Це правило говорить, що у більшості випадків першопричина хвороби знаходиться в проблемах центральної нервової системи. Наприклад, при сильному стресі та нервовому перенапруженні м’язи впадають в стан спазму. Як наслідок, спазмовані м’язи в одній зоні призводять до порушень розподілу навантаження в усьому тілі, що провокує затиск нервів спинного мозку. Відповідно, якщо скоректувати психоемоційний стан, розслаблення м’язів і нормалізація роботи спинного мозку настане набагато швидше.

Схожий приклад можна навести і з утворенням целюліту. Через порушення в іннервації відбувається затиск кровоносних судин і недостатність кисневого живлення жирової тканини. Це призводить до появи «апельсинової кірочки» в проблемних місцях. Зв’язка «периферія-центр» може проявлятися і в дещо іншому аспекті. Наприклад, постійні больові відчуття викликають тривожність і дратівливість. Якщо застосовувати тільки седативні засоби, вони будуть недостатньо ефективними, адже тригер появи напруги не зникає.

П’яте правило мануальної терапії: «М’язи і зв’язки люблять ласку». Вплив на м’язовий корсет, зв’язки і сухожилля має бути максимально м’яким. Ривкові маніпуляції з різким болем свідчать про розриви і мікротравми, що неприпустимо в лікуванні. Зв’язковий апарат потребує поступального, тривалого розтягування!

Шосте правило мануальної терапії: «Багатовекторність». Не можна досягти бажаних результатів, якщо працювати тільки в одній площині. Найбільшу ефективність має 3d дія в усіх площинах і напрямках.

І останнє по рахунку, але не по важливості сьоме правило мануальної терапії: «Не важливо що, а важливо як». Одна й та сама методика в різних руках дає різний результат. До того ж важливо підключати не лише силу рук, але й силу наміру. Ось чому ми вирішили проводити наші курси!

Курси професійної мануальної терапії по авторській техніці доктора Радіонова

Моя авторська методика припускає м’яку дію на організм за допомогою правильної мануальної техніки. Вона включає декілька технік відразу, розбитих на відповідні етапи. Їх можна застосовувати або разом, або окремо, для усунення спастичного й больового синдрому, в лікуванні контрактур, для зменшення набряклості, роботи з формою і вагою тіла.

Я готовий розкрити секрети своєї технології, щоб ви змогли боротися з проблемами опорно-рухового апарату за допомогою універсальної методики, яка не шкодить пацієнтові.

Щоб потрапити на навчання, треба володіти трьома чинниками:

 1. Бажання допомагати людям. Якщо на першому плані стоїть завзяття до грошей, робота з методикою не буде досить ефективною.
 2. Наявність медичної або реабілітологічної освіти. Навіть м’яка дія на організм потребує знання анатомії та фізіології. Без них лікування неможливе.
 3. Наявність фізичного здоров’я. Робота мануального терапевта вимагає сили та витривалості, тому власне здоров’я – обов’язкова умова навчання.

Програма учбового курсу мануальної терапії для лікарів і реабілітологів: 3d м’яка мануальна терапія опорно-рухового апарату за методикою доктора Радіонова

Еволюція людини.

Анатомія і фізіологія:

 • скелет;
 • види з’єднання кісток;
 • види суглобів;
 • рухи в суглобах;
 • міжхребцеві суглоби;
 • променезап’ястковий;
 • ліктьовий суглоб;
 • плечовий суглоб;
 • тазостегновий суглоб;
 • колінний суглоб;
 • гомілковостопний суглоб;
 • дрібні суглоби;
 • анатомія і фізіологія м’язів;
 • анатомія і фізіологія зв’язок.

Захворювання опорно-рухової системи:

 • остеохондроз, дорсопатиії вертеброгенні захворювання;
 • дисфункція і патології суглобів.

Обстеження при патологіях опорно-рухового апарату:

 • збір анамнезу, огляд;
 • інструментальна діагностика.

Лікування захворювань опорно-рухового апарату:

 • використання лікарських засобів;
 • ін’єкційна терапія;
 • фізіотерапевтична техніка;
 • мануальна терапія;
 • апаратні методики.

М’яка мануальна терапія після техніка доктора Радіонова:

 • анатомо-функціональне обґрунтування;
 • етапи терапії;
 • прийоми і техніка;
 • нейроседативна мануальна терапія;
 • мануальний лімфодренаж;
 • м’язово-фасціальний реліз;
 • тракційна мануальна терапія;
 • ротаційна мануальна терапія;
 • 3d мануальні техніки;
 • режим і дозування мануальної терапії;
 • поєднання мануальної терапії з кінезотерапією.

Практична частина:

 • нервова система;
 • кровоносна система;
 • м’язи і зв’язки;
 • суглоби;
 • хребет.

Курс триває 2 дні, але для глибшого опрацювання теоретичного аспекту усі матеріали надаються до початку навчання. На зайнятті велика частина часу приділяється саме практичним навичкам і відробіткам техніки.

Підвищення кваліфікації

Базовий 2-денний курс можна доповнити навчанням для підвищення кваліфікації. Воно припускає отримання навичок роботи з хронічними й ускладненими патологіями поперекового та шийного відділів хребта. Для підвищення кваліфікації потрібна висока чутливість рук і органів дотику.