Будь-яка травма або оперативне втручання – це величезний стрес для організму. Особливо сильний вплив на організм мають операції на суглобах, наприклад артроскопія. Після травмування і проведення операції необхідно пройти реабілітацію, щоб відновити роботу усіх тканин, відновити провідність нервових закінчень й повернутися до повноцінного життя.

Проводиться таке відновлення за рекомендацією й під пильним спостереженням реабілітолога. В нашій клініці в місті Київ можна пройти професійну консультацію реабілітолога й отримати індивідуальну схему відновлення, завдяки якій вже через декілька місяців ви відчуєте себе набагато краще й повернетеся до звичайного життя!

Ускладнення після травм

Реабілітація після травм – це тривалий й досить трудомісткий процес. В особливо важких випадках може знадобитися від 6 до 12 місяців, щоб повністю відновити функціонування суглобів, м’язів, зв’язок й інших елементів опорно-рухового апарату.

Травми можуть привести до різних ускладнень:

  • оніміння кінцівок або окремих зон;
  • порушення рухливості суглобів;
  • відсутність еластичності зв’язок;
  • м’язова слабкість;
  • атрофія м’язів;
  • тремор рук.

Фізична реабілітація може проходити достатньо довго, але вона обов’язкова і при правильній методиці дає потрібний результат. Найбільш ефективний результат гарантують фахівці клініки MEDEX в м. Київ!

Дослідження показують, що травми можуть викликати утворення пухлин, кіст, виникнення хронічного запального процесу, деформацію суглобів і дегенеративні зміни.

Після яких травм потрібне відновлення

Реабілітація після травм потрібна при переломах дрібних і великих кісток, розривах сухожиль, зв’язок і м’язів. Досить травматичними для жінки стають пологи, тому після них потрібен тривалий період відновлення, що охоплює і проблеми з хребтом, і відновлення тазостегнового і колінних суглобів, відновлення внутрішніх органів й інших систем організму.

Деякі серйозні хвороби також сприймаються людським організмом як травма. Наприклад, перенесене запалення легень, особливо на фоні Covid-19 вимагає реабілітації та відновлення роботи внутрішніх органів.

Методи відновлення після травм

Реабілітація після травм націлена на відновлення фізіологічного функціонування пошкоджених зон. Для цієї мети використовуються найрізноманітніші методи: фізіотерапія, мануальна терапія, масаж, рефлексотерапія, лікувальна фізкультура (ЛФК), кінезотерапія та механотерапія.

Фізіотерапія – це сукупність апаратних методів відновлення організму. Під час сеансів фізіотерапії використовується магнітне, лазерне, світлове та теплове випромінювання, яке поновлює метаболічні процеси, запускає регенерацію тканин, нормалізує роботу м’язів, зв’язок, сухожиль й інших тканин. Під час фізіотерапевтичного сеансу в нашій клініці в Києві може застосуються один вид випромінювання або чергуватися декілька різновидів. Лікувальна програма призначається строго за показанням реабілітолога.

Мануальна техніка – перекладається, як «лікування руками». Під час процедури хребет витягується, разом з ним подовжуються й розтягуються м’язи і зв’язки, тим самим повертаючись у своє природне положення. Мануальна терапія опрацьовує глибокі м’язи, але повинна проводитися тільки висококваліфікованим фахівцем, адже в невмілих руках цей метод може призвести до катастрофічних наслідків.

Масаж – націлений на нормалізацію циркуляції лімфи крові в усьому організмі. Завдяки масажним рухам майстра забирається зайвий тонус м’язів, зв’язки і сухожилля наповнюються киснем, стають еластичними і гнучкими, поновлюється їх функціонування.

Лікувальна фізкультура – це комплекс помірного фізичного навантаження, який прописується реабілітологом. ЛФК допомагає зміцнити м’язи, запобігти їх атрофії й відновити рухливість. Перші сеанси ЛФК проводиться під ретельним спостереженням реабілітолога. Він показує вправи, відточує техніку їх виконання, коригує траєкторію руху. Після цього специфічні вправи прописуються для регулярного виконання в домашніх умовах. Найчастіше домашня програма простіша, ніж вправи ЛФК з лікарем.

Кінезотерапія – відносно новий, але вкрай ефективний метод реабілітації. Він проводиться за допомогою спеціального устаткування, зовні схожого на спортивні установки. За допомогою специфічної техніки проводиться відновлення після травми або операції, витягнення суглобів, хребта, зміцнюється мускулатура й здійснюється фізична реабілітація після переломів, поранень і операцій.

Фахівці клініки MEDEX в Києві підбирають найбільш дієві методики відновлення, а тому ви можете розраховувати на максимально швидкий результат!