Малорухомий спосіб життя негативно впливає на роботу усіх органів і систем. Особливо страждає опорно-руховий апарат. Біль у спині під час ходіння або в сидячому положенні, постійне відчуття втоми, відсутність гнучкості, запаморочення й головні болі – усе це може бути наслідком застою лімфи й кисневого голодування.

Допомогти в боротьбі з першопричиною усіх цих проблем може мануальна терапія в клініці MEDEX в Києві – методика дії на глибокі м’язи, кістки, зв’язки, суглоби й внутрішні органи за допомогою рук. Під час сеансу мануальний терапевт використовує різну техніку, спрямовану на витягнення хребців, відновлення фізіологічно правильного положення суглобів і розслаблення м’язів.

Лікування руками багато хто сприймає як нетрадиційну методику, але вона успішно використовується в класичній медицині, а саме в неврології, ортопедії і спортивній медицині.

Який ефект від мануальної терапії

Ефективність мануальних сеансів складно переоцінити. Ця техніка здатна пропрацювати якнайглибші м’язи тіла, якісно, але м’яко розтягнути зв’язки. Також мануальна терапія впливає на міжхребцеві диски, самі хребці, кістки та суглоби. Терапевт завдяки спеціальним рухам розслабляє затиснуті нерви, знімає спазм і покращує циркуляцію крові в усіх тканинах організму.

Крім нормалізації кровообігу, мануальна терапія сприяє поліпшенню лімфотоку.  Завдяки цьому організм легше виводить токсини, зникають набряки, підвищується тонус м’язів і шкіри. Також лімфатична система впливає на імунітет, тому кваліфікована мануальна терапія – це запорука міцного здоров’я й стійкості до вірусів і бактерій.

Що відноситься до мануальної терапії?

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала мануальне лікування як метод безопераційної терапії захворювань хребта і суглобів в традиційній медицині.

До мануальної терапії відносять різні техніки. Найпоширеніші з них:

 • Маніпуляційна – короткі, ривкові рухи руками. Техніка включає роботу з рухливістю крижів і усього хребта.
 • Мобілізаційна – націлена на витягування хребта і відновлення його нормального функціонування. Метод забезпечує зняття набряклості і поліпшення рухливості хребців.
 • М’яка – покращує еластичність зв’язок і м’язів. Ця методика включає тільки плавні рухи. Різкі, сильні маніпуляції повністю відсутні.
 • Акупунктура – вплив на основні точки в тілі людини за допомогою голок. Нормалізує кровопостачання усіх тканин і покращує провідність нервових імпульсів.
 • Акупресура – схожий з акупунктурою спосіб впливу на точки організму. Техніка припускає використання сили рук, ніякі інструменти при виконанні акупресури не використовуються.
 • Краніосакральна терапія – методика, в якій терапевт впливає на сакральні центри людини. Як здійснюється лікування? Під час сеансу, мануальний терапевт налаштовується до енергетики пацієнта, нормалізуючи його психоемоційний стан, сприяючи розслабленню й перезавантажуючи організм.
 • Міофасціальний реліз – метод лікування, що забезпечує розслаблення фасцій. Фасції – це елементи м’язового корсета, які покривають м’язові волокна. При їх затиску порушується кисневе живлення м’язів, вони менш рухливі й еластичні. Мануальна терапія забезпечує глибоке і якісне розслаблення м’язових волокон усього тіла.
 • Шиацу – японська методика, наближена до акупресури. Використовуються ритмічні натискання руками на основні точки на тілі.

Усі методи лікування за допомогою мануальної терапії повинні проводитися тільки кваліфікованим фахівцем, оскільки методики задіюють усі важливі системи організму і в невмілих руках можуть зашкодити.

Що може вилікувати мануальний терапевт

Лікування руками використовується при багатьох захворюваннях, що доводить, що мануальна терапія по-справжньому ефективна:

 • сколіоз;
 • остеохондроз;
 • протрузії;
 • кіфоз;
 • артрит;
 • артроз;
 • міотонічний синдром;
 • мігрень;
 • дорсопатії.

Мануальна терапія хребта показана дітям і дорослим для лікування і профілактики кисневого голодування спинного й головного мозку, порушеннях осанки й роботи кісткової системи.

В нашому медичному центрі в м. Київ прийом веде терапевт, який не просто допоможе повернути легкість рухів, але й розповість, що таке мануальна терапія, як вона працює, які є показання і протипоказання. Ми піклуємося про вашу безпеку, тому записуйтеся на мануальну терапію, щоб лікування пройшло безпечно, максимально легко і ефективно! В нашій клініці сеанси мануальної терапії проводить досвідчений лікар із спеціальною освітою. Всього за декілька сеансів ви відчуєте легкість, розслаблення і прилив енергії!