Травми та операції – великий стрес для нашого тіла, після якого обов’язково потрібна реабілітація. Серед подібних заходів особливою ефективністю відрізняються фітнес та ЛФК – лікувальний комплекс фізичних вправ, розроблених реабілітологом для відновлення та поліпшення функціонування опорно-рухового апарату, серцево-судинної, імунної та лімфатичної системи.

Фахівці клініки MEDEX в Києві підберуть індивідуальну програму для дітей і дорослих – завдяки регулярному зайняттю відновлення зв’язок, сухожиль і суглобів пройде максимально швидко! Лікувальна фізкультура та кінезотерапія допоможуть не лише відновитися після травм, але й запобігти більшості захворювань серцево-судинної системи.

Чим фітнес відрізняється від ЛФК

Хоча фітнес і ЛФК схожі між собою, проте між ними є й істотні відмінності. Найзначніше – це мета вправ.

Фітнес використовують для здорових людей з метою профілактики хвороб, зміцнення м’язів, поліпшення кровотоку та відтоку лімфи. Фітнес-програми включають інтенсивні навантаження, які можуть зростати у міру зміцнення м’язів. Кардіо навантаження під час фітнесу піднімають частоту серцевих скорочень, є енерговитратними, стимулюють потовиділення та лімфотік.

Лікувальна фізкультура показана при хворобах і після травм або операцій. Зайняття включають легкі фізичні навантаження, які націлені на відновлення нормального функціонування опорно-рухового апарату. Відновлення відбувається максимально м’яко, без перенапруження м’язів.

ЛФК практикують для дітей і дорослих Фітнес рекомендується проводити повнолітнім людям з м’язами, суглобами, зв’язками і сухожиллями, що вже сформувалися.

Різновиди ЛФК

Лікувальна фізкультура включає два основні різновиди: ідеомоторну та гімнастичну. Перша категорія – це комплекс вправ ЛФК, що виконується подумки. Використовується для реабілітації при паралічах і парезах. Існують клінічні дослідження, що доводять, що імпульси, відправлені до «неробочих» м’язів, здатні з часом відновити їх функціонування.

Гімнастичні вправи класифікуються за різними характеристиками:

По динаміці – статичні та динамічні. Статичні можуть бути з власною вагою (наприклад, утримування власної ваги в присіданні або в позі «планка») й додатковою вагою. Під час статичного навантаження опрацьовуються якнайглибші м’язи тіла, підвищується їх витривалість. Динамічний комплекс вправ ЛФК активно задіює великі й малі м’язи, збільшує їх силу.

По активності – активні та пасивні. Пасивна реабілітація допомагає пацієнтам з паралічем і парезом відновити роботу м’язів. Такі заняття часто поєднують ідіомоторні види ЛФК і пасивні вправи. Активна лікувальна фізкультура припускає фізичну напругу.

За характером навантаження – розтягувальні і напружувальні. Розтягуюча відновна фізкультура повертає м’язам природну еластичність і гнучкість. Напруження покращує силові показники м’язових волокон.

В клініці MEDEX в місті Київ практикують також і дихальні види ЛФК, що позитивно впливають на увесь організм – вони показані при будь-яких захворюваннях, особливо при пневмонії, бронхіті, трахеїті й інших патологіях дихальних шляхів.

Спеціальні коригуючі вправи націлені на оздоровлення хребта. Їх проводять або на індивідуальному занятті, або на групових. В деяких випадках вправи для спини можна робити в домашніх умовах.

Практикована у нас техніка дозволяє опрацювати найглибші відділи організму. Для внутрішніх органів ЛФК проводиться тільки під спостереженням фахівця.

Що входить до програми ЛФК

Комплекс вправ ЛФК підбирається суто індивідуально, з урахуванням декількох чинників: хвороби, її ступеню, віку, спортивної підготовки, способу життя й супутніх хвороб.

Тренування розпочинається з підготовчої частини – розминки. Вона забезпечує розігрівання для м’язів, розганяє кров по організму й служить профілактикою крепатури.

Основна частина заняття займає біля 80% усього тренування. Проходить вона за заздалегідь підготовленою програмою, складеною індивідуально для конкретного пацієнта. Для чоловіків найчастіше інтенсивність вправ трохи вища, ніж для жінок.

Завершальна частина тренування – розтяжка та розслаблення. Варто добре розтягнути хребет і суглоби. М’язи, що попрацювали, треба якісно розслабити, щоб не було затисків. Відновна фізкультура буде максимально ефективною, якщо включити в неї усі три етапи тренування.

Записуйтеся в клініку MEDEX в Києві, щоб пройти функціональний тренінг, курс ЛФК і лікувального фітнесу й знову відчути радість вільних рухів або відновитися після операції!